Blog

Jak usunąć zabrudzenia po kawie z dywanu?

Wystarczy chwila by na wykładzinie w biurze, domu powstał problem, z którym nie do końca wiadomo co zrobić, poza tym, że należy go jak najszybciej usunąć, by nie została po nim plama. Tak się właśnie dzieje z kawą? Co zrobić kiedy dojdzie do najgorszego — gdy spotka się ona z dywanem?

Czytaj dalej

Czym się różni pranie dywanów od prania wykładzin?

Nie ulega wątpliwości, że zarówno dywany, jak i wykładziny to obiekty, które wymagają czyszczenia. Tylko dzięki temu są w stanie długo zachowywać swoje właściwości i niezawodnie zdobić podłogi domu lub mieszkania. Nie znaczy to jednak, że dywany i wykładziny powinno się prać tak samo. Istnieją metody, które są przystosowane specjalnie do obu typów tych akcesoriów.

Czytaj dalej

Proces prania dywanu – jaki ma przebieg?

Prawdopodobnie każdy z nas spotkał się z ofertą prania dywanów. Najczęściej usługa polega na wizycie specjalisty ze specjalnym odkurzaczem piorącym, który w miarę możliwości przywraca tkaninom dawną świetność. Niestety, ta metoda nie jest obarczona wadami. Zabrudzeń, które wniknęły głęboko we włókna, nie da usunąć. Najskuteczniejszym sposobem na doprowadzenie dywanu do porządku jest pranie na wskroś. …

Proces prania dywanu – jaki ma przebieg? Read More »

Czytaj dalej

Różnice między praniem na wskroś w pralni a praniem w domu

Dywany są wyjątkową ozdobą każdego wnętrza, o którą należy właściwie zadbać. Narażone na zabrudzenia dywany i chodniki powinniśmy zabezpieczyć przed wnikaniem brudu oraz pamiętać o ich profesjonalnym praniu. Czym różni się pranie dywanu na wskroś od prania w warunkach domowych np. z pomocą jedynie powierzchniowo działających środków? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat prania dywanów.

Czytaj dalej

Jak często prać dywan?

Dywan to wyjątkowa ozdoba każdego wnętrza, która spełnia także praktyczne funkcje. Miękki dywan pomaga ocieplić nawet surowe pomieszczenie i nadać mu przytulny klimat oraz pozwala uniknąć dyskomfortu związanego ze stąpaniem po zimnej, twardej posadzce. Moda na dywany trwa od długiego czasu.

Czytaj dalej

Impregnacja dywanu – czy warto?

Nowy dywan wygląda niezwykle estetycznie i dopełnia aranżacji każdego wnętrza. Jednak z biegiem czasu  pod wpływem eksploatacji brudzi się i zużywa. Warto o niego zadbać, by zachował jak najlepszy wygląd przez długi czas.

Czytaj dalej

Na czym polega proces ozonowania?

Kiedy wyjdziesz na zewnątrz bezpośrednio po burzy, poczujesz rześkie, świeże powietrze. Taki efekt wywołany jest działaniem ozonu, gazu, który często określany jest mianem aktywnego tlenu. Wykazuje on właściwości dezynfekujące.

Czytaj dalej