Jak usunąć zabrudzenia po kawie z dywanu?
- Szczegóły
Wystarczy chwila by na wykładzinie w biurze, domu powstał problem, z którym nie do końca wiadomo co zrobić, poza tym, że należy go jak najszybciej usunąć, by nie została po nim plama. Tak się właśnie dzieje z kawą? Co zrobić kiedy dojdzie do najgorszego — gdy spotka się ona z dywanem?
Jak radzić sobie z zabrudzeniami na wykładzinie?
Istnieje kilka sposobów na to, by zaradzić plamom na dywanie zwłaszcza w miejscach o charakterze reprezentacyjnym jak biura, recepcje, poczekalnie czy pokoje hotelowe. O ile w domu można pokusić się o wypatrzone w sieci sposoby, zaklęcia z jajkiem o tyle w miejscach publicznych takie postępowanie może narazić właściciela na spore koszty. Jakąkolwiek by strategię nie przyjął — w pierwszej kolejności, przed zawezwaniem specjalisty, który upora się nie tylko z warstwą zewnętrzną plamy, ale też zapachem, który przeniknął w głąb włókien i jego wyeliminowanie będzie wymagało dedykowanej ciężkim zabrudzeniom chemii dywanowej. W pierwszej kolejności trzeba zebrać maksymalną ilość płynu by plama nie rozlała się zbytnio. Jeśli dywan czy też wykładzina podlegają okresowej pielęgnacji plama nie powinna przeniknąć głęboko, gdyż środki specjalistyczne używane do pielęgnacji podłóg dywanowych chronią nie tylko przed osadzaniem się kurzu i brudu, ale też „łapaniem” plam.
Jak poradzić sobie z plamą po kawie?
Jeśli już zdarzy się wypadek, trzeba pamiętać, że samodzielnie możemy usunąć jedynie wierzchnią część plamy. Chcąc samodzielnie usunąć plamę po kawie można użyć łagodnego roztworu amoniaku. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że nie rozwiąże to kwestii alergenów, bakterii i roztoczy, które dostaną zastrzyk energii do życia w pełnym rozkwicie, do czasu jej wyeliminowania np. w procesie ozonowania dywanów. Zawsze w przypadku usług hotelowych i biur dobrze jest pamiętać, że impregnacja dywanów i wykładzin może na co dzień wydaje się zbędna, ale w chwilach takich jak ta, gdy zdarza się przypadkowa plama — ratująca „życie”.